Společnost Alza.cz a. s. připravila ve spolupráci s Platební institucí Roger zajímavý finanční [...]
Ceny LCD TV panelů by měly ve čtvrtém čtvrtletí 2010 dosáhnout svého dna. Od prvního čtvrtletí 2011 by se však měly začít růst. Budou se nabídka panelů pro televize a monitory vyvíjet stejně? Nahradí LED podsvícení kompletně lampy?
Zásoby panelů se vrátily do normálu vlivem nákupů ke konci roku a poptávky na příští rok. Očekává se, že LCD s lampovým podsvícením budou v prvním čtvrtletí příštího roku doprodány a modely s LED podsvícením naopak dobudou trh.
Celková nabídka LCD by měla zůstat vyvážená i přes růst cen panelů pro využití v IT (notebooky, monitory), poněvadž výrobci kontrolují míru použití a klienti si budují zásoby zboží s nízkými cenami.
V prosinci zaznamenali výrobci LCD minimální růst prodejů velkých panelů v porovnání s listopadem. Ceny LCD panelů pro IT i televize by měly v prvním čtvrtletí 2011 růst. Obecně by průměrná prodejní cena velkých panelů měla vzrůst také.
LG Display předpokládá mírný převis nabídky v prvním čtvrtletí 2011, ale ve druhém čtvrtletí se již situace obrátí a bude se vyvíjet opačně i dalších čtvrletích.
Zdroj: Jan Mazal, ChannelWorld
Potřebujete poradit s EDI řešením pro vaši firmu?